KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13761060
nr 1376 1060
Gustaf Rydberg
(1835-1933), Sverige
Oljemålning, Gustaf Rydberg (1835-1933), Gård vid vattendrag. Signerad. Olja på duk, 44x63 cm, yttermått inklusive ram: 68x86 cm
Kondition: slitage
Gustaf Rydberg, svensk bildkonstnär född 1835, död 1933.
Utrop:
6.000 kr
Såld:
4.000 kr
måndag 1 februari 2021
kl 18:28:36
31/1 20:59:56
Gustaf Rydberg
Läs mer om Gustaf Rydberg